Yeni Çalışma Dönemi ve Yeni Yıl - izkalite

T.C.
İzmir Valiliği
İl Kalite Koordinasyon Kurulu
İçeriğe git

Ana menü:

Gündeme Dair;

25 Aralık 2018 Salı
Hakkımızda > Haberler

Yeni Çalışma Dönemi ve Yeni Yıl

Valiliğimiz ve kurumlar nezdinde yapılan çalışmalarda vatandaşlarımızın kamu mal ve hizmetlerine kolay ulaşabilmesi ve kalitelisini alması esas alınmıştır. Başka bir deyişle parasını peşin ödeyen vatandaşlarımızın kamu mal ve hizmetlerinden doğrudan hizmet alan veya dolaylı bu hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızın memnun kalmasıdır. Dolayısıyla bu hizmetleri verecek çalışanlarımızın da memnuniyeti ve bunları gerçekleştirecek kapasiteye sahip olmaları gerekmektedir. Bununla da yetinilmeli midir? Elbette hayır. Zira kurumun yalnızca çalışanlarının memnun edilerek mal ve hizmet kalitesinin yükseltmesi olanaklı değildir.

Kurumlar uzun vadeli başarı için gerekli misyon ve vizyon değerlerini geliştiren örnek davranışla çalışanlarını motive eden gelişen misyon ve vizyonu gerçekleştirmek için geleceğe dair hazırlıklar yapan; Kurum ile politikacılar arasında ara düzeyi oluşturacak paydaşlarla ortak sorumlulukları paylaşabilecek liderlere;

Kurumun misyon vizyon politikaları/hedefleri ve diğer paydaşlarını (özellikle çalışan, hizmet alan ve toplum) gereksinimleriyle örtüşen kaynakları ve süreleri sürekli iyileştirmeye yönelik strateji ve planlara; kurumun işlevini en iyi şekilde sürdürebilmesini teminen liyakat sahibi yetkelendirilebilecek kariyer planlamasıyla geleceğinden emin güvenli gönüllü çalışanlara;

Kurumun strateji ve planlarıyla belirlenen hedeflerine ulaşabilmesine destek amacıyla iş birliklerinin yanı sıra mali konular teknolojik hatta dijitalleşme ve tesis gibi etkin ve verimli kullanılan meşruluk ve şeffaflık ilkesini dayalı kaynaklara;

Tüm bunları destekleme ve kurumların başarılı şekilde işlevlerini yerine getirmek amacıyla yapılan işlemlerin süreçlerine ihtiyaç vardır.

Bu kriterlere sahip olan kurumlar performanslarında çalışanlara, hizmet alanlara, topluma karşı memnuniyet verici işlevlerinde başarılı olacaklardır.

Geçmiş dönemlerde bu çalışmalarıyla iyileştirmeye açık alanlarını giderip yukarıda saydığımız girdilere, performansa ve memnuniyet verici işleve sahip; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlükleri TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanmışlardır.

Yeni dönem çalışmalarında şehir içi Kaymakamlıklar ile Selçuk Kaymakamlığı dahil edilmiştir. Her zaman olduğu gibi gelecekte de daha çok kurumun, daha çok iyileştirmeye açık alanın tespiti ve bu alanların giderilmesine yönelik çalışmalarda da destekleyici çalışma içinde olunacaktır. Bugüne kadarki çalışmalarından dolayı tüm kurumlara ve katkı sağlayanlara teşekkür eder yeni dönem çalışmalarını ve yeni yılı; tüm kurumların çalışanların hizmet alanların ve toplumumuzun mutlu ve sağlıklı geçirmesini dilerim.

Mahmut AKYİĞİT

İl Kalite Koordinasyon Kurulu Koordinatörü


Ana Sayfa | Hakkımızda | Paydaş Kurumlar | İzmir Valiliği | Kurumsal | İletişim | Genel Site Haritası
© 2017 İzmir Valiliği İl Kalite Koordinasyon Kurulu 855 Sok. No: 40 Konak / İZMİR
Tel: 0 232 455 14 00 & Dahili: 1328 Faks: 0 232 482 04 54 Eposta :izmirkamudakalite@gmail.com
İçeriğe dön | Ana menüye dön