24.12.2019 KALDES (Kalite Değerlendirme Sistemi) Bilgilendirme ve Paylaşım Toplantısı Yapıldı.

HİZMET STANDARTLARINININ GELİŞİMİNDE ÖNEMLİ ETKEN KALDES


İl Kalite Koordinasyon Kurulu Koordinatörü Mahmut Akyiğit konuşmasında; Kaldes programının kurumsal özdeğerlendirme yapılması, geliştirilmesi ve dolayısıyla hizmet standartlarının yükseltilmesini sağlamakta önemli rol oynayacağını, buna bağlı olarak da hizmet alan, toplum ve çalışan memnuniyetinin artacağını belirtti. Akyiğit Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başarmak için tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak” sözünü hatırlatarak herkesi gönüllülük esasına göre ve severek çalışmaya davet etti. Zira bu şekilde çalışma ile “başarabiliriz demiyorum, mutlaka başarırız” ifadesini kullandı.

 

Prof. Dr. Vahap Tecim ise konuşmasında; Kaldes sistemine denetsel gözle değil, yapılan özdeğerlendirme sonucu iyileştirmeye açık alanların tespiti ve bunların iyileştirilmesine olanak sağladığından daha çok kurumları geliştirici gözle bakılması gerektiğini belirtti.

 

Araştırma Görevlisi Hakan Aşan da Kaldes sistemini teknik olarak anlattı. Sistemin kullanıldıkça daha iyi anlaşılacağını belirtti. Karşılıklı soru cevaplardan sonra toplantı sona erdi.