“KAMU İHALE UYGULAMASINDA GÜNCEL SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ” Konulu Konferans Gerçekleştirildi

   İzmir Valiliği İl Kalite Koordinasyon Kurulu tarafından yürütülen faaliyetler kapsamında " KAMUSAL YAŞAMDA MÜKEMMELLİK" ana başlığı altında düzenlenen etkinlikler kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümü Öğretim Üyesi, Bütçe ve Mali Planlama Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kamil TÜĞEN ve İzmir Valiliği Avukatı Hamdi ÇİYİLTEPE tarafından “Kamu İhale Uygulamasında Güncel Sorunlar ve Çözümleri” konulu konferans 20.02.2020 tarihinde, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Konferansın yürütücülüğünü ise kurulumuz Strateji ve Planlama Uzmanı Akın Erdener KEÇELİ üstlendi.

         İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ’ın yoğun programı nedeniyle katılamadığı konferansın açılışını İl Kalite Koordinasyon Kurulu Koordinatörü Mahmut AKYİĞİT yaptı. Açılış konuşmasında, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Vatandaş Hizmet Alım Memnuniyeti Araştırmasında İzmir Valiliğinin, gösterdiği üstün performansa değinen Koordinatör AKYİĞİT, kalite çalışmalarının sürdürüleceğini ifade etti.

  Ardından Pof. Dr. Kamil TÜĞEN tarafından Kamu İhale Kanunu’nun akademik boyutuna ilişkin doyurucu bir sunum yapıldı. Avukat Hamdi ÇİYİLTEPE ise interaktif bir sunum yaparak, sahada görülen somut Kamu İhalesi Uygulaması örneklerinden hareketle konunun hukuki boyutuna ilişkin bilgiler verdi.

              Katılımcıların büyük ilgi göstererek salonu doldurduğu konferanstan duyulan memnuniyet, konferans sonu anket değerlendirmelerine yansıdı.