Sıfır Atık Projesi Toplantısı - izkalite

T.C.
İzmir Valiliği
İl Kalite Koordinasyon Kurulu
İçeriğe git

Ana menü:

İyileştirme Çalışmaları Kapsamında “Sıfır Atık” Proje Toplantısı

Hakkımızda > Haberler

Kalite koordinasyon Kurulumuz tarafından yürütülmekte olan “Kurumsal Özdeğerlendirme Programı” kapsamında belirlemiş olduğumuz iyileştirme çalışmaları kapsamında Valiliğe ait bina ve alanlarda atıkların kaynağında ayrıştırılarak, ekonomiye geri kazandırılması hedeflenmiştir. Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılmış olan “Sıfır Atık” Projesi de Valiliğimiz’de başlatılan çalışmalarımızın hızına ivme katmıştır.

Bu kapsamda 3 Nisan 2018 tarihinde Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı binasında Valiliğimiz birimleri ve kampüs alanını ortak kullandığımız kurum/kuruluşlarımızla “Sıfır Atık” bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş olup, ortak hareket edilecek konular, çıkan atık türleri, uygun bertaraf yöntemleri konusunda bilgi alışverişinde bulunulmuş ve bir çalışma programı hazırlanmıştır.

Söz konusu proje ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri dönüştürülmesi sağlanarak, atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan kurumsal iyileştirme planlarımızdan “Valiliğin Çevreye Katkısı” başlığı hayata geçirilmiş olacaktır.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için sıfır atık prensibi hedef alınmalı ve entegre bir yaklaşımla atıkların yönetimi sağlanmalıdır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesi

Ana Sayfa | Hakkımızda | Paydaş Kurumlar | İzmir Valiliği | Kurumsal | İletişim | Genel Site Haritası
© 2017 İzmir Valiliği İl Kalite Koordinasyon Kurulu 855 Sok. No: 40 Konak / İZMİR
Tel: 0 232 455 14 00 & Dahili: 1328 Faks: 0 232 482 04 54 Eposta :izmirkamudakalite@gmail.com
İçeriğe dön | Ana menüye dön