Haberler - izkalite

T.C.
İzmir Valiliği
İl Kalite Koordinasyon Kurulu
İçeriğe git

Ana menü:

İZDES PROJESİ TÜRKİYE'DE İLK VE TEK OLAN KAMUSAL YAŞAMDA MÜKEMMELLİK ÇALIŞMALARIYLA TAÇLANDI

10 Ocak 2018 Çarşamba
Hakkımızda > Haberler

İçişleri Bakanlığımızca taşra teşkilatlarındaki faaliyetlerinin, takip ve tespiti amacıyla güçlü bir izleme-değerlendirme sistemi kurulması hedefine yönelik başlatılan İZDES (İzleme ve Değerlendirme Sistemi) Projesi kapsamında 10-12 Ocak 2018 tarihleri arasında Valiliğimize bir dizi bilgilendirme toplantısı ve ziyaret gerçekleştirildi.

10 Ocak 2018 Çarşamba günü Saat 10:30’da YİKOB (Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı) Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Sayın Cemil Özgür ÖNEĞİ’nin başkanlığından gerçekleştirilen toplantıya Valiliğimiz Birim amirlerinin yanı sıra İl Kalite Koordinasyon Kurulu Koordinatörü Mahmut AKYİĞİT ve ekibi, danışman hocaları DEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vahap TECİM ve DEÜ MYO Araş. Gör. Hakan AŞAN katıldı.

Vali Yardımcısı ÖNEĞİ’nin İçişleri Bakanlığının stratejileri ve çalışmalarından bahsederek başlattığı toplantıda İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdür Yardımcısı Gazi Levent KURTOĞLU İZDES Projesinin konusu, amaçları ve süreçlerine ilişkin bilgi aktarımında bulundu. İZDES Projesi Ekip Üyelerinden Şükrü ŞİRİN Projenin teknik detaylarına ilişkin sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Vahap TECİM ve Koordinatör Mahmut AKYİĞİT İl Kalite Koordinasyon Kurulunun etkinlik, faaliyet ve çalışma süreçleri hakkında bilgi verdi. Koordinatör Mahmut AKYİĞİT İl Kalite Koordinasyon Kuruluna ait kuruluş gelişme ve mevcut süreçte gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı. İZDES projesinin kurulunun çalışmalarıyla birebir örtüştüğüne vurgu yaparak kurulun Özdeğerlendirme Programının söz konusu proje kapsamında ülkemiz genelinde yaygınlaştırılarak entegrasyonunun sağlanmasının gerektiğini ifade etti. İl Kalite Koordinasyon Kurulunun çalışmalarına ilişkin bilgilendirmenin ardından İZDES Proje ekip başkan ve üyeleri de kurulun faaliyetlerini büyük bir ilgi ve beğeniyle karşıladılar.

Proje kapsamında taşra teşkilatınca karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü ikinci toplantı Proje Ekip Üyelerinden Şube Müdürü Erkan TANYERİ’nin başkanlığında gerçekleştirildi. Yuvarlak masa toplantısında ekip üyesi Dz. Kd. Albay Sedat ALYAKUT, 3. Sınıf İl Emniyet Yusun Emre ÜNVEREN, Çözümleyici Göksel TOKER, J. Yarbay Fırat YILMAZ, İl Kalite Koordinasyon Kurulu ekibi ve taşra teşkilatı yöneticileri hazır bulundu. Valiliğimiz sorun ve çözüm önerilerine ilişkin Ar-Ge Uzmanı Dr. Mihriban COŞKUN’un kurula ilişkin verdiği bilgiler eşliğinde taşra teşkilatınca ihtiyaç duyulan geliştirme ve revizyon çalışmaları kapsamında gündeme gelen konular söz konusu proje ve bu projeyle doğrudan ilişkili olan kurulumuz çalışmaların önemini gözler önüne serdi. İl Kalite Koordinasyon Kurulu etkinlik ve faaliyetleri proje ekibi tarafından İzmir İlimizce ülkemiz genelinde örnek bir çalışma olarak değerlendirildi.

Toplantıların dilek ve temennilerle sona ermesinin ardından ekip üyelerince taşra teşkilatı ziyaretlerine devam edildi.

Ana Sayfa | Hakkımızda | Paydaş Kurumlar | İzmir Valiliği | Kurumsal | İletişim | Genel Site Haritası
© 2017 İzmir Valiliği İl Kalite Koordinasyon Kurulu 855 Sok. No: 40 Konak / İZMİR
Tel: 0 232 455 14 00 & Dahili: 1328 Faks: 0 232 482 04 54 Eposta :izmirkamudakalite@gmail.com
İçeriğe dön | Ana menüye dön